Příběh Kamily – VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ

Děkuji další milé klientce za zpětnou vazbu (10.9.2015) na Terapii hlubokým dotekem – VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ. Umay Yamuna Wolf www.psychoterapeutka.eu, www.mamjirada.com

vaginální mapováníVaginální mapování

Jako terapeut vím, že nezpracované emoce jsou uložené ve fyzickém těle a je mnoho metod, které pomohou emoce uvolnit a jsou již společností přijatelné jako kineziologie, masáže, reflexní terapie nohou, akupunktura, akupresura….aj, ale jak je to s vaginálním mapováním, je to stejné, jen místo na těle je intimní…? Ano, takto jsem si sama zdůvodňovala, proč bych mohla podstoupit tuto terapii, jelikož jsem si jinou cestou léčila zraněné ženství.

V mládí jsem prošla zneužitím, pak čtyřmi gynekologickými operacemi pro cysty a endometriózu, poté po hormonální léčbě vysněně otěhotněla a porody mi pro vnitřní jizvy také způsobily jizvy další. Jizvy jsou části těla, která jsou necitlivá, anebo dokonce bolavá, takže jsem nakonec odvahu a touhu se vyléčit v sobě našla.

Uf, ještě teď jsou mé vzpomínky na prožitky z mapování velmi živé a intenzivní, a kdybych neměla důvěru v terapeutku Yamunu, tak bych utekla. Tímto chci sdělit, že nejhorší pocit byl ten první, byla to směs strachů z bolesti, intimity, z prožitku, ze studu, z neznáma a i z toho, že to je ,“divný“,,…

První mapování bylo velmi fyzicky bolestivé, jizvy byly nejdříve necitlivé, já měla pocit, že jsem mrtvá, že nic necítím…odpojovala jsem se od těla, ztrácela jsem vědomí, ale Yamuna mne vždy vrátila do teď a tady. Po prodýchání a zaktivování bodů přišla asi třikrát za sebou krutá bolest, ta stejná bolest, když se dere ven hlavička dítěte při porodu a pak hned ta ostrá bolest nástřihu…bylo to živé a mě začalo docházet, jak moc nás porody zjizví a my to díky euforii a hormonům zapomeneme, tělo však ne, tělo ví a pro vyléčení rádo připomene … také se mi vrátily prožitky ze zážitku zneužití, byla jsem vděčná Yamuně, že mi byla velkou oporou, abych mohla tento zážitek definitivně propustit ze svého těla a vyléčit i svou bolavou duši, která byla tímto zážitkem zjizvená.

Ta bolest byla někdy tak intenzivní, že jsem byla v šoku z celé situace, jak je to vlastně možné. Po terapii jsem potřebovala ještě nějaký čas na „návrat do reálu“. Mapování mi pomohlo se více spojit sama se sebou, se svou vnitřní silou a já po prvním mapování ukončila dlouhodobě nefunkční vztah, v němž jsem se delší dobu „plácala“.

Na druhé mapování jsem šla opět se strachem, ale už ze známého, zato důvěra v metodu a terapeutku byla větší. Velké překvapení bylo, když dříve bolavá místa již nebolela a naopak v mrtvých místech jsem cítila jemné vibrace a poté zase tu hnusnou bolest, tentokrát však jinou, bolest emoční…měla jsem pocit, že mi emocemi pukne srdce, kolik zranění bylo zadrženo a nevyjádřeno (jak to? tolik kinezek,  konstelací aj. jsem přeci měla. Asi správný čas) Mohla jsem se opřít o Yamunu, povzbuzovala mě a pomohla mi vše vyjádřit, vykřičet, plakala a křičela se mnou…Chvílemi jsem měla pocit, že ta bolest není jen moje, že je za všechny ženy. Viděla jsem obrazy, jak se dělají rituály na dívkách v Africe, znásilnění, bolest žen po porodu mrtvého dítěte….a Yamuna mi potvrdila, že viděla to samé, dokonce vnímala i bolest upálení. Uvědomění si, že každá neseme v genech bolest všech žen, že jsme takto v jednotě a sice v JEDNOTĚ ŽENSTVÍ…..ženství které chce být uzdraveno a uctěno…!!! Na třetí mapování odvahu zatím nemám, při psaní těchto řádek mi došlo, že se stále ještě bojím otevřít se potěšení a rozkoši. Momentálně jsem ráda, že bolesti jsou pryč, ale vím, že proces pokračuje… Až najdu odvahu dovolit si i potěšení, hned se k Yamuně objednám.

Velké díky všem ženám, terapeutům a Tobě Yamuno s úctou, láskou a vděčností velké díky Kamila