Jste hladoví po dotecích?

psychoterapeutka.euPáteční Seznamka dotekem mne opět přesvědčila o tom, jak jsou dnes lidé hladoví po dotecích, po něze, po kontaktu v reálném čase a na reálném místě. Úskalí této nenasycenosti vidím v tom, že pak si ale často hůře dokáží ohlídat své hranice, nechají si líbit spoustu jinak nepřijatelných doteků, provokací a záměrných překračování hranic. Nechají se prostě využít až zneužít. Je štěstí, když si nové způsoby doteků a kontaktu se sebou a s ostatními mohou lidé dopřát v bezpečném rámci na např. semináři Seznamka dotekem nebo mých na podzim plánovaných šamansko-tantrických mazlících večerech.

Vnímám to také jako bezpečnou cestu k otevření se sami sobě, druhým lidem, prostě lásce…

Vede mne to k otázkám:

Kolik lidí je ochotných opravdu přijmout milostného partnera hluboko do svého srdce? Kolik jich je ochotných se mu často dívat upřímně do očí, zcela se mu otevřít a odevzdat se mu natolik, že s ním splyne v čisté záři bezpodmínečné lásky?

Možná ti, kteří to nedokážou, byli v dětství nějak zneužiti, ať už doslova v podobě sexuálního zneužívání, nebo v méně doslovné, ale stejně závažné podobě formou emocionálního zneužívání. Naučili se, že se musí chránit, že do svého nitra nikoho nesmí pustit. Vypěstovali si tvrdou slupku a své srdce si neustále hlídají. Přesto uvnitř touží po lásce. Touží po něžných dotecích. Chtějí, aby se i jejich srdce někdo dotýkal, buď muž, nebo žena. A s každým bezpečně vedeným a dávaným dotekem se jejich tvrdá slupka může rozmělnit a konečně roztát.

Je pro mne krásné a hluboce dojemné sledovat silné procesy, kterými prochází mí klienti a klientky na mých akcích nebo v individuální práci. Velmi mne naplňuje obdiv k jejich odvaze a k důvěře, se kterou se na mne obracejí a díky které je mohu v jejich procesu doprovázet a podporovat na jejich cestě k osobní autenticitě, opravdovosti a vnitřní radosti z bytí a přijetí sebe takové, jací jsou…

S láskou Yamuna

www.psychoterapeutka.eu

www.mamjirada.com