Jste vy a vaše děti spojené s esencí bytí?

esence bytí psychoterapeutkaTento týden jsem si po dlouhé době dovolila odjet mimo civilizaci na školu v přírodě se svou dcerkou a její školní bandou a dalšími skvělými rodiči. Byli jsme v lůně přírody nedaleko Německých hranic na samotě u lesa – kolem jen stádo krav, lesy a potok. A moje duše se přesvědčila, jak je důležité, s jakými lidmi moje dítě tráví čas, jací lidé svým vzorem přístupu k bytí ho „formují“ a dávají mu příklad. Dcerka má to štěstí, že chodí do třídy s waldorfskými prvky spojenými s intuitivní pedagogikou.

Každodenní kontakt se základními elementy – např. při rozdělávání ohně, abychom si v kotlíku ohřáli vodu na čaj a uvařili si, nebo příprava ohně v týpí  a téměř permanentní dýchání do rozžhavených uhlíků, se mi stal přirozenou činností potřebnou pro holé přežití bez signálu a možnosti nechat se zaplést do mých každodenních pracovních workoholických tendencí vyřizování emailů, chatů a objednávek klientů a klientek. Spojení v kruhu v meditačním týpí  a probírání nejsilnějších zážitků dne v ruce s talking stick stmelovalo naši celou skupinu magickou silou. Běhání na boso za jakéhokoliv počasí a spaní na vlastnoručně vycpané matraci senem byl pro všechny silný zážitek. Až můj návrat do civilizace spojený s nutností přípravy na páteční Seznamku dotekem a sobotní Vaginální mapování a nedělní Konstelace o sexu mi překazil silné spojení s esencí bytí, ke kterému jsem se takto nenásilně a bez potřeby šamanské medicíny dostala. Zjištění, že se mi potřeba setrvávat jen v bytí naplno vryla do mé duše a každé buňky mého těla, bylo intenzivní už při ponávratovém kontaktu s každodenními spotřebiči doma – lampa nějak podivně vrčela, když jsem ji zapnula, počítač naplno zkolaboval ale nakonec se umoudřil here you can buy generic viagra in england without prescription with fast delivery and reliable service. a začal opět pracovat. Tak moc se nabitá energie projevila, že nic nefungovalo tak, jak jsem zvyklá a ani pocit, který mívám po pití liány a šamanské očistě, kdy po návratu do civilizace mám dojem, že žiju film Krásná zelená, se tomuto stavu nedal vyrovnat. Ještě stále po vyprání všeho oblečení a několikerém umytí těla i vlasů cítím ze sebe i všeho, čeho se bytí dotklo, silnou vůni kouře, která předčí i všechna má vykuřovadla, která běžně používám pro očistu prostoru i sebe po práci s klienty.

Při pozorování svého dítěte i ostatních dětí jsem došla k závěru, že pokud chci podpořit své dítě v kontaktu s esencí bytí, potřebuji nejdříve splynout s ním, přes laskavý dotek, radostný smích a sdílení každodenních událostí s otevřeným srdcem, naslouchajícíma ušima a dokořán otevřenýma očima. Mohu být dítěti nablízku při hře a v podpoře jeho přirozené chuti zažívat bytí bez strachů a obav. Zjistila jsem, že pro mou dceru, která má běžně bázeň vepsanou do tváře, nebyl problém postavit se s odvahou nejsilnějšímu zoloft cost costco generic zoloft online buy zoloft býkovi ve stádě a s radostí a dětskou bezelstností ho naháněla s dalšími desítkami krav a telat po bezmezných loukách.

Jde jen o to, abychom s dětmi prožívali jejich radostné vzrušení ze života při objevování nových pokladů, abychom je nechali následovat vlastní proud plný tance a nadšení. Je nezbytné vyvarovat se poučování o tom, co je dobré a špatné, vyvarovat se vkládání a vštěpování vlastních představ a manipulace dítěte do škatulky click here and buy doxycycline online without prescription required! cheap price and super quality, fast and reliable shipping! osobnosti, kterou tvoříme ze svých očekávání a nenaplněných představ o svém vlastním štěstí. Žádné konání naše děti ani nás samé totiž nepřiblíží k esenci bytí.

Nebo si myslíte, že je nutné říkat semínku, jak má růst, co a kdy má udělat, aby z něj vyrostla „dokonalá“ rostlina plodící zralé  a jedinečné plody? Taková představa je přeci směšná a nesmyslná. Vše, co semínko potřebuje k růstu a zrání již má – je ve svém přirozeném a správném prostředí, má adekvátní teplotu, dostatek živin a vody a diflucan used for bv buy diflucan online má i naprostý základ pro úspěch své „mise“ – má úrodnou půdu, která ho přijala a dala mu šanci aktem stvoření.

Když tohle pochopíte, budete vědět, jak můžete podpořit své dítě. Vytvořte správné prostředí, chraňte ho před nebezpečím a důvěřujte mu. Něco takového může být pro mnoho lidí nové, spojené s nejistotou – bude to stačit? Můžete se ptát – není třeba trochu zastřihovat větévky, aby se síla mohla adekvátně vložit do našeho záměru, který s rostlinkou máme? NE. Kde je potom svobodná vůle a přirozenost následování své vlastní cesty a svého jedinečného záměru? Vyrovnat se s touto nejistotou a rolí pozorovatele a podporovatele bude snazší o to víc, když sami zažijete kontakt s esencí bytí. Tato trvalá stopa ve vašem nitru bude sloužit jako zásobárna síly pro tento (občas nelehký) úkol. Budete také posíleni odolávat tlaku okolí, které nikdy esenci bytí nepoznalo, a které jede v režimu estrace vaginal cream is a hormonal medical drug which contains a lot of the female sexual hormone estrogen . buy estrace online. it plays an important role in podmínění a „obchodování se sebou samými“. Okolí se vám totiž může snažit vnucovat své představy a očekávání. Nemůžete změnit všechen okolní svět, jen svou vlastní soukromou realitu, ze které se váš svět skládá, protože každý jednotlivec svou realitu slepuje do vlastního obrazce – mozaiky složené ze střípků svých přesvědčení a zkušeností často založených na předpokladech a domněnkách, které nemá ani prožité nebo naopak jsou vnímána deformovaně pod nánosem negativních zkušeností a přibarvená filtry převzatými z dřívějších generací, jejichž osobní zkušenost již není aktuální pro dnešní dobu a hlavně nemá nic společného s životní cestou vaší duše a duše vašeho dítěte. Můžete ale pro sebe a své dítě udělat to, že ho připravíte na opravdové prožitky a prostor, kde bude poznávat pravou esenci bytí z vlastního přímého prožitku teď a tady. Tak se nejlépe naučí, jak jednat s ostatními lidmi, kteří na esenci bytí již zapomněli…

S láskou a vděčností

Yamuna

www.psychoterapeutka.eu, www.mamjirada.com