Konstelační vhled – Téma NE, Oběť, Pachatel a Zachránce

Dnes byly konstelace krásné, měkké, laskavé, proudila mezi námi energie vody, ženskosti. Po dlouhé době nepřišel na Večerní konstelace žádný muž, ale to vůbec nevadilo (mám přeci paruku, kterou si ženy nasadí, když jsou v roli muže)….  🙂

Přišlo mi několik zajímavých vhledů, o které vás chci obohatit.

Téma NE

Když dostaneš, slyšíš NE, neber to jako odmítnutí tebe, jako snahu tě zlikvidovat, neber si to osobně. Nepoužívej NE sebedestruktivně. Vem to jako ukázku toho, že daná věc, událost nebo člověk není součástí tvé cesty, je to pouze důkaz „slepé uličky“. Když dostaneš NE, nejsi méně dobrý, není to ani o tom, že nejsi dost dobrý pro někoho nebo něco. Je to čistý fakt – TOHLE NENÍ PRO TEBE, TOHLE NENÍ V SOULADU S TVOJÍ CESTOU, TOHLE SE TĚ NETÝKÁ, TOHLE TĚ NEOBOHATÍ, TOHLE PRO TEBE NEMÁ SMYSL….atd. Až si v sobě uložíš tohle nastavení, velmi se ti uleví. Budeš NE a ANO brát jako skutečné povely „horní navigace“, navigace od toho, co nás vede, vede na naší cestě životem.

Yamuna, 21.2.2018, www.psychoterapeutka.eu

 

TROJÚHELNÍK – Oběť, Pachatel a Zachránce.

Když jsi v trojúhelníku – Oběť, Pachatel a Zachránce, vždy jen přeskakuješ z jedné role do druhé. Buď jsi oběť, která nechce převzít zodpovědnost za své činy a nechce si uvědomit, že je Tvůrce, dává svůj život všanc druhým – jedná se o nezralé, dětinské chování. Nebo se oběť trochu „pochlapí“ a přehoupne do Zachránce a chce spasit svět a pomoci – no komu asi? všem ostatním obětem. Pak můžeš až „páchat dobro“, nabízet pomoc tam, kde není potřeba, kde někdo na ni není připraven, není ochoten ji přijmout, není ochoten se změnit, atd. U zachránce z toho jen přichází pocity frustrace a „zneužití“, vyhoří energeticky a někdy i lidsky a přehoupne se do třetí pozice, role – do Pachatele. A pak to všem, kteří tě „dohnali“ tam, ke se právě nacházíš, chceš zpět „nandat“. Pak už nepácháš dobro ale často i vědomě ZLO. Malé dítě, které nedostalo to, co chtělo, to na co si myslí, že mělo nárok, se mstí.

Cesta z toho je:

Vystoupit z tohoto trojúhelníku – převzít zodpovědnost za vše, co se člověku v jeho životě děje i dělo.

Pečovat vědomě o své potřeby, o své vnitřní dítě, o své emoce a tělo.

Dávat si sebelásku, jednat se sebou laskavě a něžně.

Respektovat své hranice (fyzické i psychické) a ctít i hranice druhých.

Vnímat a dávat pozornost tomu, co chci ve svém životě tvořit.

 

Yamuna, 21.2.2018, www.psychoterapeutka.eu