Šamanské léčení,Intuitivní terapie

petra yamuna wolfINTUITIVNÍ TERAPIE –  a Šamanské léčení

K intuitivní terapii jsem se dopracovala krůček po krůčku po 14letech, co jsem se zabývala alternativními terapiemi. Začalo to kineziologií, mandalou života, principy života, cestou od B.Bays, SRT, metodou RUŠ, setkáním se šamanem – Amazonskými léčivými rostlinami a žábou Kambo. Až TERAPIE SRDCE mi otevřela pravou cestu mého osobního i profesního života.

Pracuji sama s klienty intuitivně. Při IT se na klienta napojuji a čistím bloky, otvírám jeho srdce. Již dopředu (někdy i několik dní) se na klienty naciťuji a v těle cítím jejich neduhy, bolesti, pocity. Když pak přijdou, sdělí mi svůj problém a jdeme do čištění. Při intuitivním vciťování se mi odkrývají léčivé obrazy minulosti, kdy vidím daného klienta v různých epochách a situacích. Často v zajímavých a někdy i strašných kontextech. Obraz ukáže, co je třeba léčit. Pak se vracíme do současného života, léčíme např. prenatální období nebo i pozdější situaci. Když je potřeba, stavím klientům i mikrokonstelaci (když se třeba potřebují rozloučit s někým blízkým, s kým se rozloučit nemohli nebo to nestihli, nebo se klient v konstelaci, kdy stojím za někoho pro něj důležitého jako jeho zástupce, konfrontuje s rodičem apod., někdy provádíme i rituály). Nebo propojuji šamanské vhledy s modelovými konstelacemi při individuální práci s klientem. Často se také stane, že klient má zablokovanou sexuální (životní) energii, nebo prožil zneužití, znásilnění, různá traumata, nebo má jen kolem sebe silnou energetickou obranu, která mu neumožňuje být sám sebou – vstupovat do interakcí s ostatními, mít vztah, pociťovat lásku a radost. Při šamanském léčení (nyní praktikuji extrakční léčbu dle core šamanismu) se oblečeného klienta dotýkám v oblasti břicha, podbřišku, hrudníku, někdy rukou, krku, hlavy, zad a hýždí. Jsem opět vedena intuicí a léčivou silou, na kterou jsem v tu chvíli napojena. Negativní energii, kterou z nich vytahuji při procesu, odvádím pryč na určené místo.

Jsem psycholožka a nikdy by mne nenapadlo, že se budu lidí dotýkat a takto intenzivně je léčit. Před lety jsem zažila silnou zkušenost při setkání se s Ekvádorským indiánským šamanem, kdy jsem se léčila pitím ayahuascy, šamanským tabákem, později i aplikací do malých ranek slizu z žáby Kambo. Šaman mi sdělil v roce 2012 po půlroční intenzivní práci, že moje energie je připravena k léčení slovem i rukama. Slovem jsem byla zvyklá léčit, pracuji terapeuticky již hodně let, ale zmínka o léčení rukama mne překvapila a nedávala jsem jí váhu ani pozornost. Na jaře roku 2013 jsem se seznámila s prací Sørena Ventegodta, která mne inspirovala k tomu, abych dovolila procesu léčení, aby procházel mýma rukama. Terapie Hlubokým dotekem – intimní léčení (vaginální, anální a gluteální mapování) a Šamanské léčení, které nyní provádím, je velmi intenzivní proces i pro mne, náročný na ochrany a zbavování se převzatých energií. Jsem stále v kontaktu s šamanem, který mne učí, jak se energií zbavovat a provádí mi sám nutné očisty.

Každý, kdo s důvěrou přijde je pro mne důležitý. Tím, že jsem na něj napojená již dávno před jeho otevřením dveří v mé kanceláři, se stává mojí blízkou součástí. Někteří mají příběhy prosté, někteří velmi silné a srdceryvné. Jedna paní s úlevou pochopila proč je její matka taková zlá a nemocná právě díky obrazům minulosti – při otevření obrazu se ukázalo, že byla bezcitná nacistka. Nebo klientka, která měsíc ve svém těle nosila své mrtvé dítě, se kterým se po jeho porodu nerozloučila, mohla u mne zažít rituál rozloučení s děťátkem a při šamanském léčení tohoto traumatu se připravilo lůno na nový život. Při práci používám i ručně šité panenky – jednu jsem sama šila pro svou dcerku Gangu a ostatní jsem získala od šikovných kamarádek, které terapeutické panenky s láskou šijí dle požadavků a podob objednavatelů. Na mou prosbu ušily i chlapečka s přirozením a při konstelacích, které vedu, se nám velmi hodil, protože se ve skupině objevili také zneužití muži. S jedním jsem poté pracovala i Hlubokým dotekem a rozjel se v něm i v jeho blízkých (s jeho ženou jsem takto pracovala den předtím) velmi silný ozdravný proces.

Moje práce je mým posláním a s každým člověkem mne stále víc a víc naplňuje vděčností a úctou k životu a lásce…dějí se totiž nádherné zázraky…

Umay Yamuna Wolf

www.psychoterapeutka.eu

 

petra yamuna wolfŠamanské léčení – extrakční léčbu kombinuji s THD – Gluteálním mapováním.

Více o Terapii hlubokým dotekem – Gluteálním mapování – zde: http://www.psychoterapeutka.eu/vaginalni-mapovani/#top

 

Šamanské léčení do odvolání nyní neprovádím.

 

 

Intuitivní terapie srdcem

Jak terapie probíhá

Vy se pohodlně posadíte a můžete všechno nebo nic, jak to cítíte…Je výborné mít zavřené oči, lépe se tak vše prožívá, vybavuje z podvědomí… Vždy se otevře jen to, na co jste připravení. Někdy to může být všechno najednou a někdy stačí vyřešit přes otevřené srdce jeden zásadní problém a je hotovo. Napojím se na vás ( podobně jako např. při rodinných konstelacích ) a v tu chvíli budu cítit a vnímat přesně to, co vy a díky tomu se velmi rychle se dostaneme spolu k tomu, kdy a proč se vaše srdce zavřelo a uděláme společně maximum, aby se zase otevřelo. Necháme pracovat intuici. Budu cítit všechny vaše pocity na těle a dokud vše nepříjemné nebude vyčištěné, terapie bude probíhat. Při intuitivní terapii vidím obrazy, které jsou léčivé a jsou z minulosti (tohoto i jiných životů) a potřebují být pochopeny, vyléčeny, aby se problém v dnešní realitě mohl uzavřít. Intuitivním vedením se přirozeně definují negace, které máte uloženy v podvědomí (a kterých si často nejste vědomi). Následně tyto negace vyčistíme tak, že je přestanete žít. Oba jsme po celou dobu při plném vědomí.

Někdy potřebuje klient při terapii i postavit mikrokonstelaci, aby mohl něco odžít… třeba se rozloučit s blízkou osobou nebo se konfrontovat s rodičem apod. Většinou za dvě hodiny není co řešit.

Než se objednáte: Je důležité si odpovědět na otázku: Jsem připraven otevřít tu nejzásadnější bolest a zcela to propustit? Odevzdat se procesu léčení a neočekávat jakýkoliv konkrétní výsledek? Pokud máte jakoukoliv pochybnost můžeme jí hned na začátku zpracovat a odevzdat, řekněte to. Pamatujte, že nejdůležitější na procesu léčení je naše vzájemná spolupráce a převzetí vaší vlastní zodpovědnosti za tento proces. Zcela se odevzdat procesu léčení znamená neočekávat žádný konkrétní výsledek. Zodpovědností mne jako terapeutky je mít proces zcela pod kontrolou a provázet vás co nejrychlejší cestou od bolesti směrem k pochopení. Jde o souhru obou stran zúčastněných.

Před terapií se pokuste zaměřit na to, který současný problém vás nejvíce tíží na srdci a brání vám prožívat lásku, naplno se projevit a najít sebe sama.

Po celou dobu terapie pohodlně sedíte a máte zavřené oči, snažte se, prosím, maximálně naladit na slova, nebo si vizualizovat obrazy, které nacházím a které v průběhu terapie zpracováváme společně. Při intuitivní terapii sestupujeme společně hluboko do vašeho srdce, možná vám obrazy a události nejsou povědomé, protože si je již nepamatujete, nicméně budete v tu chvíli jistě vědět, že pocity, které se v obrazech nachází prožíváte celý život a že jsou vaše. Můžete, ale také nemusíte při terapii cokoliv cítit, pokud máte dojem, že jste od tohoto procesu jakkoliv odděleni, řekněte to. V obrazech se ukazují situace z vašich minulých životů, ze života současného, ale také vaše sny, vaše pochybnosti a vše co odvádí pozornost od vašeho srdce. Pokud jsme v minulém životě, vždy to má hlubokou souvislost s životem současným. Na základě toho dochází k pochopení toho, proč prožíváme naši současnou situaci jako bezvýchodnou a proč se nám to děje.

Všechna očekávání ale také otázky a myšlenky po ukončení terapie jsou spíše na překážku. Pokud pochopím a otevřu své srdce, neznamená to, že nemám i nadále velmi aktivní mysl, která mě stále pokouší a odvádí pozornost od vnitřního klidu a míru. Mám také nadále aktivní emoce, které se mohou zintenzivnit a můžete je prožívat velice silně. Pokud vše odevzdáte jako přirozené, neboť vaše srdce konečně naplno cítí a vnímá a chce také naplno prožívat, pak víte, že vše je jen postupný proces, kterým se čistí vaše duše od dlouhodobé ignorace, kdy jste byli naplno ve své hlavě (ve své mysli) a kdy jste se naplno řídili jen tím, co ve vás chtělo vaše nedomazlené dítě. Vše se postupně usadí. Odevzdejte především to, co jste od terapie nečekali, tak přichází skutečné sebeléčení.

Terapie přináší otevření srdce a zpracování traumatické situace, která vedla k jeho zablokování. Dochází k pochopení a většímu propojení se sebou samým. Neslibuji ale ani šťastný život, ani zázraky na počkání. Mysl i emoce se neustále mění, pokud jsem v situaci, kdy silně pracuje má hlava, nebo mé emoce, musím se vědomě rozhodnout čemu budu věřit. Pokud srdci a vnitřnímu pocitu, že je všechno v pořádku a že je vše jak to má být, nebo tomu co si o životě, o sobě a o druhých myslím (k tomu doporučuji přečíst si např. knihu Hlas poznání od Dona Miguela Ruize). Léčení je postupný proces, kdy si uvědomujeme, že stále více žijeme ve svém srdci a kdy se přestáváme řídit svými myšlenkami a emocemi. Dokud se to nenaučíme, jsou stále s námi a jsou v popředí. Výsledkem této terapie je probuzení srdce a toho, že se do popředí dostává pocit bezpodmínečnosti, klidu a vaše srdce se všemi vnitřními pocity a intuicí. Jak s tímto darem dál naložíte je na vaší svobodné volbě.

Jak se co nejlépe ukotvit v srdci po terapii:

1. jdou-li na nás strachy, obavy, máme-li v sobě tisíc myšlenek, které nám říkají že nejsme dost dobří, že nebudeme mít dost peněz, že to nezvládneme, že uděláme chyby, že nejsme dost chytří, možná i to, že jsme hlupáci …. stačí si uvědomit, že v tu chvíli jsme ve svém egu, tedy ve své hlavě. Nejsme rozhodně v srdci a nemá to nic společného s naším pravým já, s tím kdo ve skutečnosti jsme, ani s naším krásným, otevřeným a čistým srdcem ani se skutečnou pravdou.

2. jdou-li na vás stavy bezmoci, nálady, smutky, vztek, lítosti, které nám říkají, že nás nemají rádi, že nás nikdo nemiluje, že nikomu za nic nestojíme, nebo máme-li v sobě křivdu, že nás nechápou, že nám křivdí…. stačí si uvědomit, že v tu chvíli jsme v emocích, tam kde je ještě nespokojené dítě, které se ještě nedomazlilo, nepomilovalo a kterému nikdo nedal bezpodmínečnou lásku. Tehdy rozhodně nejsme v srdci, ani není pravdou, že nás nikdo nemiluje, nemá to nic společného s námi, ani s naším krásným, otevřeným a čistým srdcem.

Pokud jste v obou zmíněných stavech, pokuste se hned ztišit své myšlení, třeba tím, že si vytvoříte imaginární koš, kam tyto myšlenky a emoce odhodíte, nebo se zaposloucháte do nádherné hudby, která vás zcela pohltí a odvede od vašich myšlenek, nebo třeba tak, že si začnete opakovat: vše je tak jak to má být, vše je v pořádku….vše co nyní prožívám je iluze, není to o mě…. všechno odevzdávám, nebo jakoukoliv pozitivní afirmaci, u které se předtím vědomě rozhodnete, že vás do stavu bez myšlenek dostane hned teď. Pokud si zadám a vědomě se rozhodnu, že mě tato věta ukotví do srdce tady a teď, dostanu se do stavu bez myšlenek bez větší námahy. Stejně jako existuje fyzické ukotvení, kdy si řeknu, že udělám určitý fyzický postoj a ten mě uzemní, funguje to i u myšlenek. Odevzdávejte vše tak dlouho, dokud nedojdete k tichu, kde nejsou myšlenky a žádná emoce. Udělejte to jakýmkoliv způsobem, odstřihněte se od myšlení i emocí, zahoďte to.

Nebo můžete použít metodu tří nádechů: Echart Tolle říká, že abyste se dostali do přítomnosti a oprostili se od žvatlající mysli, stačí jeden vědomý nádech. Funguje to. Když se chci dostat do klidu, plně se zakotvit v sobě a propojit se svým úkolem – tři VĚDOMÉ nádechy:

1. nádech: JSEM KDO JSEM

tímto nádechem se oprošťuji od svých rolí, jména, jakékoli charakteristiky, přestávám být vším (ženou, matkou, dcerou, manželkou, kolegyní, terapeutkou…) Jsem už jen sama sebou-svým nejhlubším JÁ. Opakuji tak dlouho dokud necítím klid a vím že to tak skutečně je.

2. nádech: V mém životě je všechno dobré.

Tím říkám, že vše co jsem kdy stvořila a tvořím, situace se kterými se setkávám i s lidmi, mají svůj smysl a jsou zde pro mé nejvyšší dobro. Že je v mém životě naprosto vše v pořádku. Mizí veškerá dramata, všechno co mě tížilo, rozčilovalo. Opakováním této afirmace se dostanu do bodu, kdy mi důstane pocit naprosté dokonalosti. Odevzdávám život takový jaký je. Se vší tou iluzorní bolestí. Dostávám se do nadhledu. Miluju sebe sama (protože už mám otevřené srdce, tak mi to jde snadno) a vše kolem. Pokud mám nějaké pochybnosti odevzdám je plně také.

3. nádech: Tady jsem a svítím

tím se hlásím ke svému poslání, úkolu, k tomu kam směřuje bytostně moje duše, tím se vnitřně napřímím, vím, že nemusím s ničím a nikým bojovat a přesto jdu hrdě a vzpřímeně životem, že vše odevzdávám takové jaké to je a vše zvládnu.

Důležité:

Otázka:

Jsem po terapii, ale mám pocit, že necítím svoje srdce a nejsem šťastná. Chci řešit jen to, abych se cítila dobře a šťastná, abych nemusela dělat práci, kterou dělat nechci a věděla, že nezůstanu bez peněz. Kdybych to měla vyřešené, tak jsem přeci šťastná a v pohodě.

Odpověď:

Tady již není co řešit… je vyřešeno, teď je potřeba konat a žít. Dělám co mě nebaví? Tak jdu, učiním krok a vytvořím v životě změnu. Pokud mám strach to udělat, pak si řeknu proč vlastně ten strach? Určitě zůstanu úplně bez peněz? Určitě ne… ale raději ten první krok neudělám, ten strach je silnější než já… to je právě to ono. Mám malou víru, že dopadnu hůř než jak mi je právě teď, když dělám co mě nenaplňuje a nebaví? Jde to vůbec dopadnout ještě hůř a být víc na dně, než se cítit nenaplněná v tom co dělám? V čem je tedy hlavní problém?

V tom, že neposloucháš své právě probuzené srdce. Že věříš své hlavě víc než tomu srdci. Jasně ti říká, že není šťastné v tom co žiješ a že míří k jiné odbočce, ale ty ho ignoruješ. Že věříš víc svým strachům, které dostáváš od ega přímo do hlavy, než svému vnitřnímu pocitu, že tudy ne. Dušičko moje milá mám pro tebe jasnou a pravdivou odpověď: Ty své strachy budeš mít pořád. Určitě do doby, kdy se zcela neprobudíš a nezažiješ osvícení, kdy nebudeš jasně v přítomném okamžiku a nikdy v budoucnosti. Žádná terapie na světě ti tyto strachy nevyřeší, to je čistý fakt. Nemůže ti je vyřešit, protože to hlavní, v čem může být terapie prospěšná, je probuzení cítění (srdce)-tedy života! Strach je pro náš život důležitý, ale neměl by nás ochromovat na naší cestě.

Dělej cokoliv než se dopracuješ k tomu co tě zcela naplňuje, čiň první kroky, dělej brigády, nebo tvoř, hledej jiné možnosti, ale nestagnuj kvůli svému strachu. Co si budeš říkat na smrtelné posteli: Kéž bych tolik let neposlouchala svůj strach a udělala to, po čem jsem toužila, ať klidně dopadnu párkrát na dlažbu, ať ještě párkrát prožiju něco ke svému většímu pochopení, ale hlavně ať žiju a prožívám všechno naplno.

Když přijde strach, tak ho prostě utni, odstřihni ho a řekni si, TO NEJSEM JÁ, tvůj strach není život a neutváří ho, utváří ti ho srdce, které ti teď napovídá naprosto přesně tím, že víc prožívá, že intenzivně cítí radost i pláč, smutek i krásu…. Co je to být šťastná? Štěstí je i v bolesti a smutku, prožíváš ho jako život, jako nádheru, která je ti dopřána k prožívání. Dokud se nerozhodneš pro život a srdce, nepomůže ti nic. Dokud nepřestaneš žít v budoucím čase, nepomůže ti nic. Dokud budeš stále uhýbat před svými vnitřními pocity, které jsou teď neomyln é, nestane se nic. Není třeba už nic řešit, je třeba rozhodnout se konečně pro život a nepotlačování toho, co ti už dávno říká tvé srdce.

a teď ještě hluboce o tvém strachu….

Strach, který prožíváš je nejhlubším strachem, kterému může člověk čelit: strach ze života.

Lidé si myslí, že se bojí smrti, ale ve skutečnosti se bojí života, protože život je silná, nepředvídatelná síla, která tě vede výškami lásky a radosti a pády strachu a osamělosti. Život je o cítění.

Bojíš se cítit svůj strach, protože si myslíš, že tě zničí.

Tato myšlenka je však strachem v jiné formě.

Jediným řešením je strachu čelit, dovolit mu být, přijmout ho takový, jaký je. Je součástí života. Abys byl schopen žít se svým strachem, potřebuješ učinit rozhodnutí. Je to rozhodnutí žít, konkrétně žít na Zemi právě teď. Toto rozhodnutí nemůže být učiněno nikým jiným. Musíš ho učinit ty a musí vycházet z tvého srdce: spíše z tvých pocitů než z myšlenek.

Strachy jsou tu vždycky, pokud je chceš mít a pokud nežiješ v přítomném okamžiku. Štastná nemůžeš být za pár let, až budeš dělat co tě baví, šťastná musíš být teď… ale zatím jsi v budoucnosti… ve strachu co bude… nikoliv teď. To tě odvádí od prožívání života. Nemůžu ti přičarovat uvědomění a víru, že všechno co děláš v souladu se srdcem a se životem, se ti tisíckrát vrátí. Že tě v tom zdroj nikdy nenechá, i když si třeba projdeš ještě nějakou cestu, pořád to bude lepší cesta, než nečinnost a strach. Máš to už probuzené, jsi nakročená, tak k tomu vykroč a bude po všem tom domnělém neštěstí. Když se budeš řídit vnitřními hodinami, tak ti vyjde co potřebuješ.

Já sice prožívám šťastný život a plní se mi všechny sny, nemám co řešit, nic mi nevadí, nic mě nerozlaďuje natolik, abych nebyla radostná, abych si život neužívala…. myslíš si ale, že ještě někdy nemám strach? Samozřejmě, že se občas vynoří, ale já ho utnu hned jak přijde, já ho uvítám, nechám projít a zase odejít…. a jsem zase v přítomnosti. Také podnikám kroky k tomu abych se realizovala, abych tvořila… každý den je o činech. Kdybych poslouchala své strachy nikam bych nedošla, byla bych stojatá voda. Jenže já vím, že nemůžu dojít někam, kde to pro mě není dobré, protože všechno se děje v souladu s vyšším záměrem, všechno je pro mě dobré takové jaké to je. Dokud si tohle neukotvíš tím, že budeš naslouchat změnám na těle, vnitřnímu rozladění, odpovědím, co chodí a nerozhodneš se pro tady a teď, tak ke štěstí nedojdeš. Vnitřní našeptávač, ego, to opravdu umí koulet…. ale my jsme jinde. Odevzdej všechno vyššímu záměru, žij a půjde to samo.

S láskou Yamuna

Při Intuitivní terapii jsem prožila minulé životy, kdy jsem se potýkala s nepochopením mé silné energie projevované i sexuálně, byla jsem za to hanobena, odsouzena, potupena znásilněním a odmítnutím. Také jsem se opět navrátila ke své vnitřní podobě šamanky, kterou jsem již šla v minulé inkarnaci. Čerpám ze své znovuobjevené moudrosti spojené s kořeny přírody, léčení a silou hadí bohyně.

Vaše Yamuna

Při intuitivní práci využívám schopnosti komunikovat s vyšším já s prvky šamanismu, zakládám ji také na své schopnosti naladění se díky výcviku v rodinných konstelacích, práce s obrazy duše je spojená i s arteterapií, kterou se zabývám již 17let. Docházím velice rychle k pravým příčinám bolesti, které ihned zpracujeme a odevzdáme tak, jak vyhovuje vašemu tempu a přirozenosti.

Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří v nějaké oblasti života prolomit ledy… pak roztavte led v srdci intuitivním způsobem.

Můžeme řešit konkrétní oblasti jako jsou:

  • nemoc
  • vztahy
  • poslání
  • sebepřijetí
  • sexualita
  • tělo
  • odpuštění
  • smrt
  • děti

Nebo můžeme jít rovnou do podstaty vašeho života a rozvinout vše, co se tu pečlivě ukrývalo a bránilo životu, aby rozvinul schopnost cítění, radosti a intuice.

Individuální Intuitivní terapie je vhodná i pro děti, rodič může být přítomen po celou dobu našeho sezení, dle přání dítěte.